Invited groups |
2017Hallandale Invitational 2017 Results - Hallandale Invitational
Published by
Licensed to Track Timing and Data Management - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 3/4/2017 09:04 PM
Hallandale Invitational
Track and Field Meet - 3/4/2017
Hallandale High School
Results
Girls 100 Meter Dash
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Francois, Roshelle 12 Dillard HS 12.12q 3.7 5
1 Joseph, Jasmyne 11 Oak Ridge HS 12.12q 2.1 3
3 Ford, Tre'Keisha 12 Dillard HS 12.19q 3.9 7
4 Dawson, Dionnie 10 Fort Lauderd 12.23q 2.9 8
4 Sangster, Anitria 11 Boyd Anderso 12.23q 3.6 9
6 Garnett, Shakyra 12 Miami Southr 12.34q 3.9 7
6 Twensey, Shyteania 11 Northeast HS 12.34q 3.6 9
8 Williams, Kerra 11 Hallandale H 12.37q 5.2 6
9 Castillo, Destiny 10 South Browar 12.44 3.5 2
10 Thomas, Janae 9 Northeast HS 12.46 3.7 5
11 Whitted, Nya'h 12 Oak Ridge HS 12.47 5.2 6
12 Brown, Zy'shai 12 Dwyer HS 12.54 2.1 3
13 James, Dynah 10 Hallandale H 12.66 3.5 2
14 Shackleford, Shammae 9 Doctors Char 12.70 4.2 1
15 Adderley, Amya 12 Hallandale H 12.72 4.2 1
15 Clark, Kaylen 12 Hollywood Ch 12.72 3.9 7
17 ramsey, kamala 9 South Planta 12.74 3.7 5
18 Flowers, Kali 10 South Planta 12.75 4.2 1
19 Quinones, Naya 12 Miami Southr 12.77 2.3 4
20 Herring, Ariyan 12 Dillard HS 12.87 2.9 8
21 Higgs, Ashley 11 Oak Ridge HS 12.89 3.5 2
22 Edmond, Alexus 12 Dillard HS 12.96 3.6 9
23 Belizarie, Alysia 12 Piper HS 13.05 3.9 7
24 Fox, Tezaria 10 Dwyer HS 13.09 3.6 9
24 Davis, Troyesha 12 Miami Southr 13.09 3.5 2
26 Bigby, Michelle 10 Western HS 13.12 3.5 2
27 Cheeley, Ariana 11 Flanagan HS 13.13 2.1 3
28 Whyte, Brittany 12 Piper HS 13.14 2.1 3
29 clunis, cimia 9 South Planta 13.15 2.3 4
30 Antonie, Dyandra 12 Hallandale H 13.17 2.3 4
31 Turner, Amani 9 Pembroke Pin 13.18 2.3 4
32 Kelly, Nikaia 10 Northeast HS 13.19 5.2 6
32 Smith, Jamesha 9 Dwyer HS 13.19 2.3 4
34 Hudson, Kayla 10 Dwyer HS 13.25 4.2 1
35 Delhall, Shatiba 12 Miami Northw 13.29 3.6 9
36 Declet, Fabiola 10 Western HS 13.31 5.2 6
37 Francois, Tatianna 9 Boyd Anderso 13.33 3.7 5
38 Moss, Tyra 11 Miami Northw 13.40 3.9 7
39 Martin, Shania 12 Fort Lauderd 13.55 5.2 6
40 Smallwood, Alexandra 9 Cardinal Gib 13.61 3.5 2
41 Courten, Anaia 10 Pembroke Pin 13.66 2.9 8
42 Levy, Aujanae 10 South Planta 13.68 2.1 3
43 Farlow, Diamond 11 Boyd Anderso 13.76 3.5 2
44 Thomas, Nicole 10 Flanagan HS 13.77 4.2 1
45 Cade, Gillian 10 Cardinal Gib 13.86 2.1 3
46 Weston, Elisha 11 Northeast HS 13.92 2.9 8
47 Smith, Antonique 10 Miami Northw 14.16 5.2 6
48 Solomon, Shanya 10 Flanagan HS 14.18 2.9 8
49 Ambroise, Christie 10 Western HS 14.21 2.9 8
50 Bryant, Aryiel 9 Pembroke Pin 14.34 3.9 7
51 Mejia, Mercedes 9 Pembroke Pin 14.46 5.2 6
52 Borowski, Nicole 9 Cardinal Gib 14.71 3.7 5
Girls 100 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 Ford, Tre'Keisha 12 Dillard HS 11.70 2.2 10
2 Joseph, Jasmyne 11 Oak Ridge HS 11.80 2.2 8
3 Francois, Roshelle 12 Dillard HS J11.80 2.2 6
4 Dawson, Dionnie 10 Fort Lauderd 11.90 2.2 5
5 Twensey, Shyteania 11 Northeast HS J11.90 2.2 4
6 Sangster, Anitria 11 Boyd Anderso 12.00 2.2 3
7 Garnett, Shakyra 12 Miami Southr 12.10 2.2 2
8 Williams, Kerra 11 Hallandale H 12.20 2.2 1
Girls 200 Meter Dash
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Ford, Jan'Taijah 10 Northeast HS 23.70q 3.6 3
2 Mason, Symone 12 Miami Southr 24.43q 1.6 1
3 Joseph, Jasmyne 11 Oak Ridge HS 24.60q 4.7 4
4 Woodside, Daneisha 11 Northeast HS 25.00q 3.6 5
5 Castillo, Destiny 10 South Browar 25.20q 5.0 2
5 Twensey, Shyteania 11 Northeast HS 25.20q 4.4 8
7 Fabri, Maya 12 Flanagan HS 25.45q 4.5 6
8 Sangster, Anitria 11 Boyd Anderso 25.50q 2.3 9
9 Hanberry, Kiyani 11 Fort Lauderd 25.60 2.3 9
10 Harris, Briannica 9 McArthur HS 26.00 5.0 2
10 Adderley, Amya 12 Hallandale H 26.00 4.4 8
12 Brown, Zy'shai 12 Dwyer HS 26.02 4.5 6
13 Whyte, Brittany 12 Piper HS 26.10 5.0 2
13 Roan, Kamri 12 Cardinal Gib 26.10 5.0 2
15 Johnson, Charity 10 Miami Northw 26.20 4.7 4
15 Richardson, Kyndal 10 Piper HS 26.20 4.9 7
17 Ochoa, Kharisma 12 Flanagan HS 26.30 4.7 4
17 Downie, Jhana 9 Piper HS 26.30 4.4 8
19 Jones, Valencia 11 Dillard HS 26.40 4.7 4
20 gray, dashana 9 Dillard HS 26.43 1.6 1
21 Warner, Ashonti 11 Hallandale H 26.49 1.6 1
22 Davis, Nyasia 11 Dwyer HS 26.70 3.6 3
22 Williams, Shakell 9 Miami Southr 26.70 5.0 2
24 Antonie, Dyandra 12 Hallandale H 26.80 2.3 9
24 Bryan, Leona 11 Boyd Anderso 26.80 4.9 7
24 Thomas, Nicole 10 Flanagan HS 26.80 3.6 3
27 Fox, Tezaria 10 Dwyer HS 26.90 4.4 8
27 Cheeley, Ariana 11 Flanagan HS 26.90 4.4 8
29 Wilson, Sasha 12 Fort Lauderd 26.94 4.5 6
30 Bigby, Michelle 10 Western HS 26.98 3.6 5
31 Higgs, Ashley 11 Oak Ridge HS 27.03 3.6 5
32 greene, tiana 9 South Planta 27.19 4.5 6
33 clunis, cimia 9 South Planta 27.20 3.6 3
34 Ikunika, Bunmi 10 McArthur HS 27.30 3.6 3
34 Decicco, Krystal 12 Cardinal Gib 27.30 2.3 9
36 Belizarie, Alysia 12 Piper HS 27.34 3.6 5
37 Fleurimond, Shanice 9 Dwyer HS 27.50 4.7 4
38 pascal, tiara 10 Dillard HS 27.82 4.5 6
39 Turner, Amani 9 Pembroke Pin 27.86 1.6 1
40 Marius, Bianca 11 Pembroke Pin 27.90 5.0 2
40 Levy, Aujanae 10 South Planta 27.90 5.0 2
42 Francois, Tatianna 9 Boyd Anderso 27.98 4.5 6
43 Earl, Cayla 12 Fort Lauderd 28.20 4.9 7
44 Declet, Fabiola 10 Western HS 28.28 1.6 1
45 Toulemonde, Emma 9 Cardinal Gib 28.40 3.6 5
46 Alveranga, Lascella 10 Miami Southr 28.90 4.9 7
47 Emile, Shyde 10 Miami Southr 29.10 2.3 9
48 Taylor, Chayla 10 Miami Northw 29.28 1.6 1
49 Marble, Imani 11 Pembroke Pin 29.40 4.4 8
50 Potts, Samaiya 11 Boyd Anderso 29.75 3.6 5
51 Evins, Jocelyn 10 Doctors Char 30.40 2.3 9
52 Brooks, Lakeyana 10 Miami Northw 30.80 3.6 3
53 ramsey, kamala 9 South Planta 30.90 3.6 5
-- Weddebon, Cadde 9 Doctors Char DNF 3.6 3
-- coney, miya 10 Dillard HS DNF 3.6 3
Girls 200 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 Mason, Symone 12 Miami Southr 24.00 2.8 10
2 Ford, Jan'Taijah 10 Northeast HS 24.54 2.8 8
3 Woodside, Daneisha 11 Northeast HS 24.89 2.8 6
4 Joseph, Jasmyne 11 Oak Ridge HS 24.97 2.8 5
5 Fabri, Maya 12 Flanagan HS 25.84 2.8 4
6 Twensey, Shyteania 11 Northeast HS 25.86 2.8 3
7 Sangster, Anitria 11 Boyd Anderso 27.38 2.8 2
Girls 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Fabri, Maya 12 Flanagan HS 56.97q 2
2 McGinley, Sydney 11 Hallandale H 58.65q 5
3 Cooper, Kasia 9 Miami Southr 58.82q 1
4 Whitted, Nya'h 12 Oak Ridge HS 58.98q 4
5 Francois, Roshelle 12 Dillard HS 59.34q 1
6 Johnson, Takiyah 11 Northeast HS 1:00.63q 3
7 Higgs, Ashley 11 Oak Ridge HS 1:01.46q 6
8 Warner, Ashonti 11 Hallandale H 1:01.58q 1
9 Augustine-porter, Cele 11 South Planta 1:01.89 2
10 Cooper, Essence 10 Hallandale H 1:02.07 6
11 Johnson, Charity 10 Miami Northw 1:02.26 1
12 Hanberry, Kiyani 11 Fort Lauderd 1:02.32 7
13 Ochoa, Kharisma 12 Flanagan HS 1:02.41 4
14 Bigby, Michelle 10 Western HS 1:02.46 3
15 Wiggan, Toijun 12 South Planta 1:02.54 5
16 Grant, Raianaa 10 Northeast HS 1:02.77 5
17 Bryan, Leona 11 Boyd Anderso 1:03.00 2
18 Hutchinson, Adonjah 10 Dillard HS 1:03.21 5
19 Wilson, Sasha 12 Fort Lauderd 1:03.28 6
20 Marcelin, Ashley 12 Dwyer HS 1:03.51 7
21 Davis, Nyasia 11 Dwyer HS 1:03.52 4
22 Emile, Shyde 10 Miami Southr 1:04.04 7
23 Hardy, Keara 9 Flanagan HS 1:04.10 3
24 Sylverin, Alicia 11 Boyd Anderso 1:04.42 7
25 Francios, Linsley 12 Dillard HS 1:05.19 3
26 Marius, Bianca 11 Pembroke Pin 1:05.30 2
27 Keaton, Seciarra 9 Hallandale H 1:05.92 4
28 Decicco, Krystal 12 Cardinal Gib 1:06.74 6
29 Henderson, Rehana 11 Miami Southr 1:07.49 4
30 McFarland, Kaylyn 12 Dwyer HS 1:07.89 2
31 Sanders, Krystyna 10 Miami Booker 1:07.94 6
32 Hanson, Kesona 9 Northeast HS 1:07.97 6
33 Earl, Cayla 12 Fort Lauderd 1:08.06 2
34 Duverneau, Keren 12 Fort Lauderd 1:08.26 5
35 Kpassou, Raven 12 Cardinal Gib 1:08.30 3
36 Graves, Jenna 11 Cardinal Gib 1:09.37 7
36 Williams, Shakell 9 Miami Southr 1:09.37 5
38 Declet, Fabiola 10 Western HS 1:09.46 6
39 Geneste, Rosnie 11 South Planta 1:11.26 1
40 Mejia, Mercedes 9 Pembroke Pin 1:11.42 3
41 Shelton, Faith 8 Doctors Char 1:11.79 7
42 Evins, Jocelyn 10 Doctors Char 1:11.97 2
43 Potts, Samaiya 11 Boyd Anderso 1:12.75 4
44 Forrest, Ezenma 10 Miami Northw 1:12.90 3
45 Thompson, Talia 12 Boyd Anderso 1:14.96 1
-- Myers, Shaquandra 11 Miami Northw DQ 4
Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Fabri, Maya 12 Flanagan HS 57.16 10
2 McGinley, Sydney 11 Hallandale H 58.32 8
3 Cooper, Kasia 9 Miami Southr 58.35 6
4 Whitted, Nya'h 12 Oak Ridge HS 58.44 5
5 Johnson, Takiyah 11 Northeast HS 59.84 4
6 Warner, Ashonti 11 Hallandale H 1:03.69 3
7 Higgs, Ashley 11 Oak Ridge HS 1:04.45 2
-- Francois, Roshelle 12 Dillard HS DNF
Girls 800 Meter Run
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Griffin, Diamond 12 Miami Southr 2:18.84 3 10
2 calcote, cadeebra 12 Dillard HS 2:21.24 3 8
3 Spann, Daishon 10 Boyd Anderso 2:22.32 3 6
4 Pierre, Niah 10 Dwyer HS 2:24.70 3 5
5 Barrett, Jadae 9 Hallandale H 2:25.45 3 4
6 Williams, Kiah 9 Hallandale H 2:29.61 3 3
7 Cassels, Holly 9 Dwyer HS 2:32.44 3 2
8 nevers, semouya 9 Dillard HS 2:32.56 2 1
9 Honore, Abbie 10 Northeast HS 2:38.57 1
10 Marcin, Lesly 12 Hallandale H 2:38.68 3
11 Snow, Antravia 11 Miami Northw 2:39.38 2
12 Shelton, Vennise 9 Piper HS 2:40.06 1
13 Mcintyre, Kya 10 Piper HS 2:40.41 2
14 Eugene, Bertine 10 Northeast HS 2:41.25 1
15 Valderrama, Natalia 12 Pembroke Pin 2:41.34 2
16 Copello, Margaret 11 Pembroke Pin 2:42.29 3
17 Hardy, Keara 9 Flanagan HS 2:43.57 2
18 Powell, Valencia 10 Northeast HS 2:44.92 3
19 Sauray, Keanna 11 Boyd Anderso 2:48.79 1
20 Chang, Brittany 11 Pembroke Pin 2:49.01 2
21 Duverneau, Keren 12 Fort Lauderd 2:49.38 2
22 Camacho, Alexia 10 Flanagan HS 2:53.69 1
23 Sermons, Alexis 10 Flanagan HS 2:55.11 1
24 Ernest, Chelsey 11 Hallandale H 2:58.28 3
25 Davis, Natifah 10 Dillard HS 3:09.51 2
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 bryan, jada 11 Dillard HS 5:25.60 10
2 Spann, Dominique 9 Boyd Anderso 5:28.50 8
3 Wooten, Nikyia 11 Boyd Anderso 5:29.50 6
4 Andressohn, Rahyah 9 Miami Southr 5:33.10 5
5 Marcin, Lesly 12 Hallandale H 5:37.40 4
6 Hakalow, Lovely 12 Dillard HS 5:40.30 3
7 Powell, Valencia 10 Northeast HS 5:46.60 2
8 Aristizabal, Isabella 10 Western HS 5:49.10 1
9 Ramos, Raven 10 Dwyer HS 6:06.10
10 Baranosky, Alexandra 10 South Planta 6:06.60
10 Pynas, Samela 11 Oak Ridge HS 6:06.60
12 Steinmander, Michelle 10 Western HS 6:18.50
12 Cote, Marcela 12 Fort Lauderd 6:18.50
14 Dunham, Estella 7 Doctors Char 6:32.70
15 Camacho, Alexia 10 Flanagan HS 6:42.10
16 Sermons, Alexis 10 Flanagan HS 6:58.30
17 Morales, Maria 12 Flanagan HS 7:36.30
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Andressohn, Rahyah 9 Miami Southr 12:23.57 10
2 Spann, Dominique 9 Boyd Anderso 12:31.92 8
3 Wooten, Nikyia 11 Boyd Anderso 12:35.29 6
4 Aristizabal, Isabella 10 Western HS 12:54.92 5
5 Snow, Antravia 11 Miami Northw 13:01.54 4
6 Pynas, Samela 11 Oak Ridge HS 13:17.97 3
7 Dunham, Estella 7 Doctors Char 13:53.76 2
8 Ramos, Raven 10 Dwyer HS 13:57.54 1
9 Steinmander, Michelle 10 Western HS 14:10.02
10 Verga, Valerie 9 Pembroke Pin 14:38.16
11 Morales, Maria 12 Flanagan HS 16:43.68
Girls 100 Meter Hurdles
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 McNeil, Richara 9 Hallandale H 14.59q 4.0 1
2 Harrison, Carshaylah 11 Northeast HS 14.63q 4.6 2
3 McGinley, Sydney 11 Hallandale H 15.08q 4.6 2
4 Johnson, Chantel 12 Oak Ridge HS 15.14q 2.4 3
5 Thomas, Amaya 10 Northeast HS 15.43q 2.2 4
6 Harvey, Ashante 9 Hallandale H 15.45q 4.0 1
7 Myers, Marquasha 11 Oak Ridge HS 15.59q 2.2 4
8 Harvey, Ashanti 9 Hallandale H 15.69q 2.4 3
9 Israel, Casly 12 Northeast HS 16.09 2.4 3
10 Henry, Karen 11 Miami Booker 16.15 4.6 2
11 Butterfield, Tia 12 Miami Northw 16.43 4.0 1
12 Deleveaux, Jaida 12 Flanagan HS 16.55 2.4 3
13 Cassels, Holly 9 Dwyer HS 16.62 4.0 1
14 Hanson, Kesona 9 Northeast HS 16.65 2.2 4
15 Carter,, Jaydea 9 Flanagan HS 16.96 2.4 3
16 Roan, Kamri 12 Cardinal Gib 16.98 4.6 2
17 Foster, Kamryn 12 Dillard HS 17.38 4.0 1
18 Brown, Trinaya 11 Fort Lauderd 18.63 4.0 1
19 Toulemonde, Emma 9 Cardinal Gib 18.75 4.6 2
20 Jones, Maiya 11 Miami Northw 19.27 2.4 3
21 Narcisse, Keaira 9 Doctors Char 19.78 2.4 3
22 Youyoute, Lorrenne 12 Fort Lauderd 20.10 4.6 2
23 Armstrong, Mikyla 9 South Planta 20.17 4.0 1
24 delbrune, alycia 11 South Planta 20.44 4.6 2
25 Pierre-Charles, Guyania 9 Doctors Char 21.73 2.4 3
26 Edwards, Rochelle 12 Dwyer HS 22.50 4.6 2
-- Ferguson, Samariah 9 Miami Northw DNF 2.2 4
Girls 100 Meter Hurdles
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 McNeil, Richara 9 Hallandale H 14.51 4.2 10
2 Harrison, Carshaylah 11 Northeast HS 14.58 4.2 8
3 McGinley, Sydney 11 Hallandale H 14.73 4.2 6
4 Thomas, Amaya 10 Northeast HS 14.98 4.2 5
5 Johnson, Chantel 12 Oak Ridge HS 15.21 4.2 4
6 Myers, Marquasha 11 Oak Ridge HS 15.25 4.2 3
7 Harvey, Ashanti 9 Hallandale H 15.31 4.2 2
8 Harvey, Ashante 9 Hallandale H 16.33 4.2 1
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Harrison, Carshaylah 11 Northeast HS 45.50q 5
2 Hallman, D'Anna 11 Miami Southr 45.60q 1
2 D'Olivera, Devin 12 Flanagan HS 45.60q 2
4 Johnson, Chantel 12 Oak Ridge HS 45.90q 5
4 Hill, Jada 11 Piper HS 45.90q 3
6 Bradley Macklin, Keausha 12 Hallandale H 46.10q 1
6 Williams, Kerra 11 Hallandale H 46.10q 2
6 Harris, Jonae 11 Miami Southr 46.10q 4
9 Israel, Casly 12 Northeast HS 46.30 3
10 Carter,, Jaydea 9 Flanagan HS 46.60 4
11 Bryan, Shalita 11 Boyd Anderso 47.50 5
12 Harvey, Ashante 9 Hallandale H 47.70 3
12 James, Dynah 10 Hallandale H 47.70 4
14 Thomas, Amaya 10 Northeast HS 48.20 4
15 Gibson, Courtney 12 Miami Southr 48.70 2
15 Jones, Reniyah 10 Miami Southr 48.70 5
17 Cunningham, Giavonni 10 Northeast HS 49.00 1
18 Roan, Kamri 12 Cardinal Gib 49.10 2
19 Saunders, Erin 11 Dillard HS 49.80 1
20 Cassels, Holly 9 Dwyer HS 50.90 4
21 Toulemonde, Emma 9 Cardinal Gib 51.20 1
22 Henry, Karen 11 Miami Booker 51.30 5
23 delbrune, alycia 11 South Planta 51.60 1
24 Jones, Maiya 11 Miami Northw 52.00 2
25 Deleveaux, Jaida 12 Flanagan HS 52.10 3
26 Foster, Kamryn 12 Dillard HS 53.60 2
27 Brown, Trinaya 11 Fort Lauderd 54.10 4
28 Ferguson, Samariah 9 Miami Northw 54.20 3
29 Newby, Chaunesse 9 Flanagan HS 54.30 1
30 Youyoute, Lorrenne 12 Fort Lauderd 57.00 2
31 Mirbelle, Jennifer 10 Miami Northw 1:00.30 4
32 Edwards, Rochelle 12 Dwyer HS 1:00.40 2
33 Borowski, Nicole 9 Cardinal Gib 1:01.10 3
Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Bradley Macklin, Keausha 12 Hallandale H 44.94 10
2 D'Olivera, Devin 12 Flanagan HS 44.95 8
3 Johnson, Chantel 12 Oak Ridge HS 45.89 6
4 Hill, Jada 11 Piper HS 46.43 5
5 Harris, Jonae 11 Miami Southr 46.46 4
6 Harrison, Carshaylah 11 Northeast HS 46.61 3
7 Williams, Kerra 11 Hallandale H 46.66 2
8 Hallman, D'Anna 11 Miami Southr 47.41 1
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Northeast HS (Oakland Park) 48.84q 2
1) Thomas, Janae 9 2) Twensey, Shyteania 11
3) Cunningham, Giavonni 10 4) Style, Kameliah 12
2 Miami Southridge HS 49.40q 2
1) Davis, Troyesha 12 2) Mason, Symone 12
3) Quinones, Naya 12 4) Garnett, Shakyra 12
3 Dillard HS 49.62q 1
1) Edmond, Alexus 12 2) Ford, Tre'Keisha 12
3) Herring, Ariyan 12 4) Johnson, Genovea 10
4 Fort Lauderdale HS 49.64q 1
1) Wilson, Sasha 12 2) Hanberry, Kiyani 11
3) Nicholas, Danisha 12 4) Dawson, Dionnie 10
5 Piper HS 49.67q 1
1) Belizarie, Alysia 12 2) Downie, Jhana 9
3) Richardson, Kyndal 10 4) Thomas, Sierra 9
6 Hallandale HS 49.89q 2
1) Adderley, Amya 12 2) Antonie, Dyandra 12
3) James, Dynah 10 4) McNeil, Richara 9
7 Boyd Anderson HS 51.02q 2
1) Bryan, Shalita 11 2) Francois, Tatianna 9
3) Lawson, Jimeshia 11 4) Sangster, Anitria 11
8 South Plantation HS 51.41q 1
1) Flowers, Kali 10 2) Levy, Aujanae 10
3) clunis, cimia 9 4) greene, tiana 9
9 Dwyer HS 51.80 1
1) Smith, Jamesha 9 2) Fleurimond, Shanice 9
3) Fox, Tezaria 10 4) Hudson, Kayla 10
10 Miami Northwestern HS 52.24 1
1) Delhall, Shatiba 12 2) Moss, Tyra 11
3) Smith, Antonique 10 4) Taylor, Chayla 10
11 Pembroke Pines Charter HS 53.79 1
1) Mejia, Mercedes 9 2) Courten, Anaia 10
3) Bryant, Aryiel 9 4) Turner, Amani 9
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Dillard HS 48.35 10
2 Miami Southridge HS 48.46 8
3 Northeast HS (Oakland Park) 48.51 6
4 Hallandale HS 49.84 5
5 Piper HS 49.96 4
6 Fort Lauderdale HS 50.09 3
7 Boyd Anderson HS 50.36 2
8 South Plantation HS 52.28 1
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Northeast HS (Oakland Park) 3:59.06 2 10
1) Cunningham, Giavonni 10 2) Harrison, Carshaylah 11
3) Israel, Casly 12 4) Johnson, Takiyah 11
2 Dillard HS 3:59.67 2 8
1) Francios, Linsley 12 2) Francois, Roshelle 12
3) Hutchinson, Adonjah 10 4) calcote, cadeebra 12
3 Oak Ridge HS 4:01.05 2 6
1) Higgs, Ashley 11 2) Johnson, Chantel 12
3) Joseph, Jasmyne 11 4) Myers, Marquasha 11
4 Miami Southridge HS 4:06.51 2 5
1) Cooper, Kasia 9 2) Garnett, Shakyra 12
3) Hallman, D'Anna 11 4) Jones, Reniyah 10
5 Boyd Anderson HS 4:07.71 2 4
1) Bryan, Shalita 11 2) Spann, Daishon 10
3) Bryan, Leona 11 4) Lawson, Jimeshia 11
6 Hallandale HS 4:08.04 1 3
1) Cooper, Essence 10 2) James, Dynah 10
3) McGinley, Sydney 11 4) Bradley Macklin, Keausha 12
7 Flanagan HS 4:13.13 2 2
1) Carter,, Jaydea 9 2) Cheeley, Ariana 11
3) D'Olivera, Devin 12 4) Edwards, Arrielle 11
8 Piper HS 4:13.90 1 1
1) Craig, B'Jan 11 2) Downie, Jhana 9
3) Hill, Jada 11 4) Mcintyre, Kya 10
9 South Plantation HS 4:15.32 1
1) Augustine-porter, Cele 11 2) Geneste, Rosnie 11
3) Levy, Aujanae 10 4) Wiggan, Toijun 12
10 Dwyer HS 4:18.30 1
1) Marcelin, Ashley 12 2) Davis, Nyasia 11
3) Edwards, Rochelle 12 4) Pierre, Niah 10
11 Miami Northwestern HS 4:29.69 2
1) Delhall, Shatiba 12 2) Forrest, Ezenma 10
3) Johnson, Charity 10 4) Myers, Shaquandra 11
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Dillard HS 9:47.70 10
1) calcote, cadeebra 12 2) Hakalow, Lovely 12
3) nevers, semouya 9 4) bryan, jada 11
2 Hallandale HS 9:57.80 8
1) Williams, Kiah 9 2) Barrett, Jadae 9
3) Harvey, Ashante 9 4) Marcin, Lesly 12
3 Boyd Anderson HS 10:00.10 6
1) Spann, Daishon 10 2) Spann, Dominique 9
3) Wooten, Nikyia 11 4) Sylverin, Alicia 11
4 Flanagan HS 10:33.40 5
1) Camacho, Alexia 10 2) Ochoa, Kharisma 12
3) Hardy, Keara 9 4) Fabri, Maya 12
5 Dwyer HS 10:37.40 4
1) Pierre, Niah 10 2) Marcelin, Ashley 12
3) Davis, Nyasia 11 4) Cassels, Holly 9
6 Northeast HS (Oakland Park) 10:42.00 3
1) Johnson, Takiyah 11 2) Israel, Casly 12
3) Honore, Abbie 10 4) Powell, Valencia 10
7 Piper HS 11:05.90 2
1) Shelton, Vennise 9 2) Petit-Jeune, Amyah 9
3) Mcintyre, Kya 10 4) Hill, Jada 11
8 South Plantation HS 11:13.00 1
1) Wiggan, Toijun 12 2) Geneste, Rosnie 11
3) Baranosky, Alexandra 10 4) Augustine-porter, Cele 11
Girls High Jump
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Harrison, Carshaylah 11 Northeast HS 1.62m 5-03.75 10
2 Spann, Daishon 10 Boyd Anderso 1.57m 5-01.75 7
2 Liverpool, Samia 12 Miami Southr 1.57m 5-01.75 7
4 Cassels, Holly 9 Dwyer HS 1.52m 4-11.75 5
5 Carter,, Jaydea 9 Flanagan HS J1.52m 4-11.75 4
6 Foster, Kamryn 12 Dillard HS J1.52m 4-11.75 3
7 Gibson, Courtney 12 Miami Southr 1.47m 4-09.75 2
8 Seabrook, Shanise 11 Hallandale H J1.47m 4-09.75 1
9 Fox, Tezaria 10 Dwyer HS 1.42m 4-07.75
-- Grant, Gabrielle 9 Miami Northw NH
-- Butterfield, Tia 12 Miami Northw NH
-- Lilavois, Kewenda 10 Northeast HS NH
-- Johnson, Lanaria 10 Dwyer HS NH
-- Green,, Deanna 9 Flanagan HS NH
-- Shelton, Faith 8 Doctors Char NH
-- Pierre-Louis, Jahnya 10 Miami Booker NH
-- Sharpe,, Paris 10 Flanagan HS NH
Girls Pole Vault
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Reising, Jessica 11 Pompano Beac 2.45m 8-00.50 10
2 McFarland, Kaylyn 12 Dwyer HS 2.30m 7-06.50 6.33
2 Bethal, Thalisa 9 Fort Lauderd 2.30m 7-06.50 6.33
2 Erviles, Ysmay 11 Fort Lauderd 2.30m 7-06.50 6.33
5 Labode, Berline 11 Fort Lauderd 2.15m 7-00.50 3.50
5 Ramos, Raven 10 Dwyer HS 2.15m 7-00.50 3.50
-- Thompson, Talia 12 Boyd Anderso NH
-- Farlow, Diamond 11 Boyd Anderso NH
-- Jonas, Aliyah 10 Dwyer HS NH
Girls Long Jump
======================================================================================
Name Year School Finals Wind Points
======================================================================================
1 D'Olivera, Devin 12 Flanagan HS 5.51m NWI 18-01.00 10
2 Brown, Zy'shai 12 Dwyer HS 5.21m NWI 17-01.25 8
3 Myers, Marquasha 11 Oak Ridge HS 5.15m NWI 16-10.75 6
4 McNeil, Richara 9 Hallandale H 5.00m NWI 16-05.00 5
5 Butterfield, Tia 12 Miami Northw 4.96m NWI 16-03.25 4
6 Saintilmond, Correena 11 Hallandale H 4.94m NWI 16-02.50 3
7 Nicholas, Danisha 12 Fort Lauderd 4.90m NWI 16-01.00 2
8 Thompson, Talia 12 Boyd Anderso 4.85m NWI 15-11.00 1
9 Decicco, Krystal 12 Cardinal Gib 4.77m NWI 15-07.75
9 Harris, Jonae 11 Miami Southr 4.77m NWI 15-07.75
11 Lawson, Jimeshia 11 Boyd Anderso 4.72m NWI 15-06.00
12 Grant, Raianaa 10 Northeast HS 4.66m NWI 15-03.50
12 Declet, Fabiola 10 Western HS 4.66m NWI 15-03.50
14 Eugene, Bertine 10 Northeast HS 4.61m NWI 15-01.50
15 ramsey, kamala 9 South Planta 4.56m NWI 14-11.50
16 White, Shekinah 11 Miami Southr 4.55m NWI 14-11.25
16 Craig, B'Jan 11 Piper HS 4.55m NWI 14-11.25
18 greene, tiana 9 South Planta 4.54m NWI 14-10.75
18 Agama, Seeka 12 Flanagan HS 4.54m NWI 14-10.75
20 Thomas, Janae 9 Northeast HS 4.51m NWI 14-09.75
20 Hudson, Kayla 10 Dwyer HS 4.51m NWI 14-09.75
22 Forrest, Jayanne 11 Fort Lauderd 4.48m NWI 14-08.50
22 Harvey, Ashante 9 Hallandale H 4.48m NWI 14-08.50
24 Fleurimond, Shanice 9 Dwyer HS 4.46m NWI 14-07.75
25 Shackleford, Shammae 9 Doctors Char 4.45m NWI 14-07.25
26 Sangster, Anitria 11 Boyd Anderso 4.42m NWI 14-06.00
27 Deleveaux, Jaida 12 Flanagan HS 4.38m NWI 14-04.50
28 Bradley, Lakira 10 South Planta 4.30m NWI 14-01.25
29 Marble, Imani 11 Pembroke Pin 4.15m NWI 13-07.50
30 Bain, Shannette 10 Miami Northw 4.08m NWI 13-04.75
31 Kingcade, Christon 10 Miami Northw 4.03m NWI 13-02.75
32 Butler, Monet Cardinal Gib 3.98m NWI 13-00.75
33 Pierre-Louis, Jahnya 10 Miami Booker 3.66m NWI 12-00.25
-- Castillo, Destiny 10 South Browar ND NWI
-- Cruz, Tatiana 11 Western HS FOUL
-- Ambroise, Christie 10 Western HS FOUL
-- Emmanuel, Ayana 12 Dillard HS FOUL
-- Weddebon, Cadde 9 Doctors Char FOUL
-- Balthazar, Rudeline 10 Fort Lauderd FOUL
-- Ishmael, kaylah 12 McArthur HS FOUL
-- Reed, Kierston 10 Suncoast HS FOUL
Girls Triple Jump
======================================================================================
Name Year School Finals Wind Points
======================================================================================
1 Myers, Marquasha 11 Oak Ridge HS 11.65m NWI 38-02.75 10
2 Nicholas, Danisha 12 Fort Lauderd 11.31m NWI 37-01.25 8
3 Gibson, Courtney 12 Miami Southr 11.18m NWI 36-08.25 6
4 Bradley Macklin, Keausha 12 Hallandale H 11.13m NWI 36-06.25 5
5 D'Olivera, Devin 12 Flanagan HS 11.06m NWI 36-03.50 4
6 White, Shekinah 11 Miami Southr 10.77m NWI 35-04.00 3
7 Henry, Karen 11 Miami Booker 10.48m NWI 34-04.75 2
8 Deleveaux, Jaida 12 Flanagan HS 10.18m NWI 33-04.75 1
9 Hill, Jada 11 Piper HS 10.12m NWI 33-02.50
10 Lawson, Jimeshia 11 Boyd Anderso 10.08m NWI 33-01.00
11 Bryan, Leona 11 Boyd Anderso 10.01m NWI 32-10.25
12 Forrest, Jayanne 11 Fort Lauderd 9.77m NWI 32-00.75
13 Agama, Seeka 12 Flanagan HS 9.74m NWI 31-11.50
14 Bryan, Shalita 11 Boyd Anderso 9.70m NWI 31-10.00
15 Craig, B'Jan 11 Piper HS 9.69m NWI 31-09.50
16 Kelly, Nikaia 10 Northeast HS 9.64m NWI 31-07.50
17 Williams, Jamesha 9 Miami Southr 9.36m NWI 30-08.50
18 Hudson, Kayla 10 Dwyer HS 9.27m NWI 30-05.00
19 Butler, Monet Cardinal Gib 9.25m NWI 30-04.25
20 Joseph, Jadae 9 Hallandale H 9.15m NWI 30-00.25
21 Jonas, Aliyah 10 Dwyer HS 9.10m NWI 29-10.25
22 Lilavois, Kewenda 10 Northeast HS 8.80m NWI 28-10.50
23 Edwards, Rochelle 12 Dwyer HS 8.30m NWI 27-02.75
24 Youyoute, Lorrenne 12 Fort Lauderd 8.23m NWI 27-00.00
Girls Shot Put
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Johnson, Jayann 12 Boyd Anderso 11.61m 38-01.25 10
2 Style, Kameliah 12 Northeast HS 11.54m 37-10.50 8
3 Heaven, Amani 11 Hallandale H 11.22m 36-09.75 6
4 Tamkus, Ashley 12 South Planta 11.01m 36-01.50 5
5 Frederick, Antonya 12 Miami Southr 10.95m 35-11.25 4
6 Richard, Alyssa 10 Miami Northw 10.66m 34-11.75 3
7 Ming, Toynell 11 Hallandale H 10.65m 34-11.25 2
8 Largins, Janae 9 Miami Southr 10.51m 34-05.75 1
9 Cornelius, Shamayia 12 Miami Northw 10.47m 34-04.25
10 Reed, Marissa 11 Piper HS 9.33m 30-07.50
11 Noel, Kathy 11 Boyd Anderso 9.15m 30-00.25
12 Cox, Briana 9 Miami Southr 8.43m 27-08.00
13 Agama, Seeka 12 Flanagan HS 8.25m 27-01.00
14 Andre, Laura 11 Doctors Char 8.22m 26-11.75
15 Robertson, Dymetrius 10 Miami Northw 7.98m 26-02.25
16 Sanford, Eriana 9 Hallandale H 7.84m 25-08.75
17 Bowen, Jada 11 Northeast HS 7.55m 24-09.25
18 Wescot, Jennie 9 South Planta 7.54m 24-09.00
19 Young, Sha'Nayah 12 Dwyer HS 7.52m 24-08.25
20 Almeida, Brenda 11 Flanagan HS 7.27m 23-10.25
21 Newby, Chaunesse 9 Flanagan HS 6.98m 22-11.00
22 Cesar, Nerlie 11 Fort Lauderd 6.89m 22-07.25
23 Harley, Mayia 11 Boyd Anderso 6.73m 22-01.00
24 Milfort, Christina 12 Piper HS 6.68m 21-11.00
25 Raphael, Ebony 11 Doctors Char 6.59m 21-07.50
26 Pierre, Daffkine 11 Doctors Char 6.51m 21-04.25
27 Henry, Destane 10 Fort Lauderd 6.18m 20-03.50
28 Dunbar, Jacquaisia 9 Fort Lauderd 5.92m 19-05.25
29 White, Raven 10 Dillard HS 5.87m 19-03.25
30 Warrick, Sarai 10 Northeast HS 5.14m 16-10.50
Girls Discus Throw
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Style, Kameliah 12 Northeast HS 39.24m 128-09 10
2 Johnson, Jayann 12 Boyd Anderso 37.84m 124-02 8
3 Sanford, Eriana 9 Hallandale H 37.16m 121-11 6
4 Heaven, Amani 11 Hallandale H 37.03m 121-06 5
5 Reed, Marissa 11 Piper HS 34.21m 112-03 4
6 Ming, Toynell 11 Hallandale H 32.29m 105-11 3
7 Williams, Sia 12 Boyd Anderso 31.26m 102-07 2
8 Richard, Alyssa 10 Miami Northw 31.09m 102-00 1
9 Frederick, Antonya 12 Miami Southr 30.84m 101-02
10 Cornelius, Shamayia 12 Miami Northw 30.21m 99-01
11 Noel, Kathy 11 Boyd Anderso 29.29m 96-01
12 Milfort, Christina 12 Piper HS 24.56m 80-07
13 Bethal, Thalisa 9 Fort Lauderd 24.49m 80-04
14 Andre, Laura 11 Doctors Char 23.55m 77-03
15 Bowen, Jada 11 Northeast HS 22.70m 74-06
16 Proctor, Erin 11 Miami Northw 22.43m 73-07
17 Tamkus, Ashley 12 South Planta 22.13m 72-07
18 Almeida, Brenda 11 Flanagan HS 21.55m 70-08
19 Newby, Chaunesse 9 Flanagan HS 21.34m 70-00
20 Cesar, Nerlie 11 Fort Lauderd 19.98m 65-07
21 Henry, Destane 10 Fort Lauderd 18.64m 61-02
22 Young, Sha'Nayah 12 Dwyer HS 17.69m 58-00
23 Warrick, Sarai 10 Northeast HS 16.16m 53-00
24 Wallace, Shania 9 Doctors Char 10.93m 35-10
-- Thurston, Jessica 11 Miami Southr ND
Boys 100 Meter Dash
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Rincher, Bryand 11 Piper HS 10.65q 2.8 1
2 Thornton, Tyquan 11 Miami Booker 10.71q 4.2 7
3 Williams, Jervis 12 Hallandale H 10.74q 2.8 2
4 Wright, Derrick 12 West Broward 10.85q 3.9 6
5 Holmes, Caziah 9 Cocoa HS 10.89q 3.9 6
6 Harding, Robert 12 Miami Monsig 10.94q 2.3 5
7 Nesmith, Michael 11 Hallandale H 10.95q 4.2 7
8 Spicer, Javaghn 12 Piper HS 10.99q 3.9 6
9 Poole, Grantis 10 Cardinal Gib 11.00 4.6 8
10 Neely, Meshawn 11 Fort Lauderd 11.04 2.8 1
11 Pierson, Corey 12 South Planta 11.06 3.0 9
12 Johnson, Kari 12 Hallandale H 11.08 3.0 9
13 Davis, Ian 11 Western HS 11.09 2.8 2
14 Parker, Jaquez 12 Boyd Anderso 11.17 2.8 2
15 Castillo, Isaac 11 Hallandale H 11.18 3.1 3
16 Elidor, Wesley 11 Fort Lauderd 11.20 2.3 5
16 Coleman, Jeremiah 11 South Browar 11.20 4.2 7
16 Broughton, Devin 11 West Broward 11.20 3.0 9
19 Wilburgh, Husani 12 Taravella HS 11.23 1.4 4
20 Smith, Keon 12 Dillard HS 11.25 2.8 2
21 Nelson, Bradley 11 Northeast HS 11.26 3.1 3
22 Hayes, Akeem 11 South Browar 11.29 2.3 5
23 Powell, Cecil 10 Boyd Anderso 11.32 2.8 1
24 Mitchell, Alvin 12 Miami Southr 11.39 3.1 3
24 Swabby, Demar 12 Piper HS 11.39 3.1 3
26 Harrigan, Makhi 10 Boyd Anderso 11.41 2.3 5
27 Daniel, Antoine 11 Miami Monsig 11.44 2.8 2
27 Thornton, Avery 11 Boyd Anderso 11.44 4.6 8
29 Williams, Quentin 11 Taravella HS 11.47 4.2 7
30 scippio, tim 11 Dillard HS 11.51 2.3 5
31 Hines, Tihon 11 South Planta 11.52 3.9 6
32 Jackson III, Herman 11 Miami Southr 11.53 1.4 4
33 hughes, fred 12 Dillard HS 11.55 3.9 6
33 white, hammersham 10 South Planta 11.55 1.4 4
35 Nestan, Franck 11 Flanagan HS 11.56 1.4 4
36 Milhomme, Marvens 11 Northeast HS 11.59 3.0 9
36 Armstrong, Juwan 12 Cocoa HS 11.59 4.6 8
38 Ferguson, Moishe 10 Miami Booker 11.64 2.8 1
38 McKenzie, Matthew 9 Northeast HS 11.64 4.2 7
40 Douglas, Tyrone 10 Miami Monsig 11.65 3.1 3
41 Stewart, Ralph 10 Pembroke Pin 11.66 1.4 4
42 Joseph, Nick 11 Taravella HS 11.69 2.8 1
42 Hunter, Flavian 11 South Browar 11.69 1.4 4
44 Zion, Joseph 9 Western HS 11.76 1.4 4
45 Everette, Damarkus 10 Dillard HS 11.78 4.6 8
45 Aristide, Wobens 11 Northeast HS 11.78 2.8 1
47 Hampton, Brente 10 Fort Lauderd 11.84 4.2 7
48 Mcgrafi, Jullian 9 South Browar 11.86 4.6 8
48 Williams, Mike 11 Flanagan HS 11.86 3.0 9
50 Harrison, Eric 12 Fort Lauderd 11.92 1.4 4
51 Pierre, Jaden 11 Western HS 12.02 4.2 7
52 David, Kevin 12 Doctors Char 12.07 3.0 9
53 Glinton, Justin 10 Flanagan HS 12.08 4.6 8
53 Dattilo, Nicholas 9 Western HS 12.08 3.1 3
55 Spaulding, Jaron 11 Pembroke Pin 12.17 3.0 9
56 Howard, Amaru 9 Miami Booker 12.34 3.0 9
57 Fuller, Kaeden 10 Pembroke Pin 12.70 4.6 8
58 Ali, Amir 11 Pembroke Pin 12.76 3.9 6
59 Neely, Adrian 9 Ben Gamla Pr 12.88 3.1 3
60 Williams, Syncere 9 Doctors Char 14.05 3.9 6
61 Jackson, James 9 Ben Gamla Pr 14.15 2.3 5
62 King, Ashanti 9 Doctors Char 14.52 4.2 7
Boys 100 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 Rincher, Bryand 11 Piper HS 10.30 2.6 10
2 Williams, Jervis 12 Hallandale H 10.50 2.6 8
3 Thornton, Tyquan 11 Miami Booker J10.50 2.6 6
4 Holmes, Caziah 9 Cocoa HS 10.60 2.6 5
5 Spicer, Javaghn 12 Piper HS 10.70 2.6 4
6 Harding, Robert 12 Miami Monsig J10.70 2.6 3
7 Nesmith, Michael 11 Hallandale H J10.70 2.6 2
8 Wright, Derrick 12 West Broward 10.80 2.6 1
Boys 200 Meter Dash
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Rincher, Bryand 11 Piper HS 21.10q 3.4 8
2 Thornton, Tyquan 11 Miami Booker 21.30q 3.8 2
3 Thomas, Damion 12 Northeast HS 21.60q 2.3 3
4 Valcin, De-Varens 12 Boyd Anderso 21.80q 4.3 9
5 Spicer, Javaghn 12 Piper HS 21.90q 3.8 2
5 Woods, Shaquan 12 Piper HS 21.90q 4.3 9
5 Anderson, Peter 11 Hallandale H 21.90q 2.7 6
8 Davis, Ian 11 Western HS 22.00q 4.0 1
9 Williams, Jervis 12 Hallandale H 22.10 2.3 3
9 Wilburgh, Husani 12 Taravella HS 22.10 3.6 5
9 Ferguson, Jovan 9 Miami Booker 22.10 5.2 10
9 Holmes, Caziah 9 Cocoa HS 22.10 4.0 1
9 Pierson, Corey 12 South Planta 22.10 4.0 1
14 Elidor, Wesley 11 Fort Lauderd 22.20 3.6 5
14 Parker, Jaquez 12 Boyd Anderso 22.20 3.4 8
14 Allen, Kaleb 11 South Browar 22.20 5.2 10
14 Williams, Jordel 12 Northeast HS 22.20 3.6 5
18 Gill, Jonathan 12 Doctors Char 22.30 3.6 5
19 Johnson, Kari 12 Hallandale H 22.40 3.5 7
20 Daniel, Antoine 11 Miami Monsig 22.60 3.8 2
20 Nesmith, Michael 11 Hallandale H 22.60 4.9 4
20 Armstrong, Juwan 12 Cocoa HS 22.60 4.9 4
23 Harding, Robert 12 Miami Monsig 22.70 2.3 3
24 Broughton, Devin 11 West Broward 22.80 3.8 2
25 Neely, Meshawn 11 Fort Lauderd 22.90 4.0 1
25 Walters, Donnell 10 Fort Lauderd 22.90 3.5 7
27 Smith, Keon 12 Dillard HS 23.00 3.5 7
27 mackey, michael 12 Dillard HS 23.00 4.9 4
29 scippio, tim 11 Dillard HS 23.10 4.3 9
30 Milhomme, Marvens 11 Northeast HS 23.20 2.7 6
30 Stewart, Ralph 10 Pembroke Pin 23.20 5.2 10
32 Zion, Joseph 9 Western HS 23.30 4.3 9
32 Gilchrist, Maurice 11 Miami Booker 23.30 2.7 6
32 Nestan, Franck 11 Flanagan HS 23.30 3.5 7
35 Jackson III, Herman 11 Miami Southr 23.40 4.3 9
36 Harrigan, Malakhi 9 Boyd Anderso 23.50 5.2 10
36 white, hammersham 10 South Planta 23.50 2.3 3
36 Boyd, Tyler 12 Fort Lauderd 23.50 4.9 4
36 McKenzie, Matthew 9 Northeast HS 23.50 5.2 10
40 Dattilo, Nicholas 9 Western HS 23.70 3.4 8
40 Douglas, Tyrone 10 Miami Monsig 23.70 4.0 1
42 Clarke, Raevon 12 Piper HS 23.80 2.7 6
43 Barker, Zaequan 11 South Browar 24.00 2.3 3
43 Pierre, Jaden 11 Western HS 24.00 3.5 7
45 Louis, Jerry 9 Boyd Anderso 24.10 4.0 1
46 Williams, Mike 11 Flanagan HS 24.20 3.8 2
47 Desarmes, Elvins 11 Miami Monsig 24.40 3.4 8
48 Vazques, Lucas 10 Pembroke Pin 24.60 4.3 9
48 Branch, Adom 11 Miami Booker 24.60 4.9 4
50 Glinton, Justin 10 Flanagan HS 24.80 3.4 8
51 Leemook, Dylan 11 Pembroke Pin 25.00 2.3 3
52 Wilson, Tyrese 11 South Browar 25.10 4.9 4
53 Jackson, James 9 Ben Gamla Pr 25.50 5.2 10
54 Neely, Adrian 9 Ben Gamla Pr 26.60 4.3 9
55 Enriquez, Mario 10 Pembroke Pin 28.60 3.6 5
56 King, Ashanti 9 Doctors Char 29.20 3.4 8
-- Wright, Derrick 12 West Broward FS 3.5 7
-- Mitchell, Alvin 12 Miami Southr FS 3.8 2
-- Hill, Dawson 11 South Planta DNF 5.2 10
Boys 200 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 Anderson, Peter 11 Hallandale H 22.23 1.5 10
2 Woods, Shaquan 12 Piper HS 22.29 1.5 8
3 Valcin, De-Varens 12 Boyd Anderso 22.38 1.5 6
4 Spicer, Javaghn 12 Piper HS 22.44 1.5 5
5 Davis, Ian 11 Western HS 22.48 1.5 4
-- Thornton, Tyquan 11 Miami Booker FS 1.5
Boys 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Valcin, De-Varens 12 Boyd Anderso 49.60q 6
2 Anderson, Peter 11 Hallandale H 49.62q 3
3 brown, tremaine 11 Dillard HS 49.80q 6
4 Ferguson, Jovan 9 Miami Booker 49.90q 2
4 Golson, Calvin 12 Hallandale H 49.90q 7
6 Butler, Daequan 11 Piper HS 50.06q 8
6 Thornton, Tyquan 11 Miami Booker 50.06q 1
8 Leiba, Cameron 10 Dillard HS 50.10q 2
9 Davis, Ian 11 Western HS 50.44 4
10 Johnson, Kari 12 Hallandale H 51.00 6
11 Coreus, Alan 12 Flanagan HS 51.30 6
12 Brown, Marcus 10 Miami Southr 51.90 7
13 Gabriel, Dan 11 Flanagan HS 52.00 1
14 White, Trevor 10 Northeast HS 52.50 7
15 Byrd, Joshua 12 South Browar 52.52 8
16 Charles, Jaariq 11 Cocoa HS 52.62 5
17 Wright, Lamont 9 Miami Southr 52.80 6
17 Rose, Daniel 12 South Browar 52.80 2
19 Barrett, Cameron 11 Boyd Anderso 53.00 1
20 Wallace, Jordan 10 Boyd Anderso 53.60 7
21 Maxina, Markenson 11 South Planta 53.70 7
22 Chatman, Ja'ki 9 Miami Booker 53.79 3
23 Hollis, Brandon 12 Miami Monsig 54.00 6
23 Desarmes, Elvins 11 Miami Monsig 54.00 2
25 Occiur, Malik 11 Northeast HS 54.05 1
26 Golden IV, George (G4) 12 Dillard HS 54.07 3
27 Calloway, Kewann 12 Fort Lauderd 54.40 2
28 joseph, scient 10 South Planta 54.60 6
29 Guerrier, Jordan 10 Miami Monsig 54.81 1
30 Zion, Joseph 9 Western HS 54.86 5
31 Montes, Jason 10 West Broward 55.10 2
32 Rhoden, Mekhi 10 Boyd Anderso 55.11 8
33 Jean, Wilgames 12 Fort Lauderd 55.30 7
34 Symister, Jude 11 Northeast HS 55.48 4
35 Michel, Charlson 10 South Planta 55.71 5
36 Dattilo, Nicholas 9 Western HS 55.80 2
37 Garland, Machi 11 Miami Monsig 56.89 4
38 Dodds, Nigel 11 Doctors Char 57.31 4
39 Carreras, Hunter 11 Fort Lauderd 57.51 3
40 Henry, Gevonte 9 South Planta 58.79 8
41 Sangster, Tyrese 9 Northeast HS 58.80 5
42 Dunbar IV, Richard 9 Fort Lauderd 59.30 6
43 King, Ashanti 9 Doctors Char 1:00.21 7
44 Dalger, Juvens 12 Cardinal Gib 1:01.50 4
45 Williams, Syncere 9 Doctors Char 1:08.03 8
-- Castillo, Isaac 11 Hallandale H FS 8
Boys 400 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Anderson, Peter 11 Hallandale H 48.01 10
2 Butler, Daequan 11 Piper HS 48.37 8
3 Leiba, Cameron 10 Dillard HS 48.81 6
4 Golson, Calvin 12 Hallandale H 49.00 5
5 Thornton, Tyquan 11 Miami Booker 49.06 4
6 brown, tremaine 11 Dillard HS 49.47 3
7 Valcin, De-Varens 12 Boyd Anderso 49.98 2
8 Ferguson, Jovan 9 Miami Booker 50.02 1
Boys 800 Meter Run
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Simeon, Tyree 11 Northeast HS 1:58.10 4 10
2 Jones, Zaemione 12 Hallandale H 1:59.54 4 8
3 Normil, Michel 12 Taravella HS 1:59.91 4 6
4 Quinn, Winston 10 Miami Booker 2:00.39 4 5
5 Volcy, David 11 Piper HS 2:01.20 4 4
6 Campbell, Josiah 11 Boyd Anderso 2:01.91 4 3
7 Eveillard, Caludio 12 Hallandale H 2:02.03 4 2
8 Fils Aime, Josue 11 Northeast HS 2:02.61 4 1
9 Edwards, Roosevelt 12 Taravella HS 2:03.76 4
10 Escuage, Allen 11 Cardinal Gib 2:04.57 4
11 Coreus, Alan 12 Flanagan HS 2:08.30 3
12 Newton, Ryan 12 Northeast HS 2:08.33 4
13 Gabriel, Dan 11 Flanagan HS 2:08.40 3
14 Joseph, Felder 10 Boyd Anderso 2:09.70 3
15 Crumply, David 12 Dillard HS 2:11.28 4
16 Rosado, Axel 12 Fort Lauderd 2:13.00 4
17 Guerrier, Jordan 10 Miami Monsig 2:13.36 2
18 Ricardo, Garrett 10 Flanagan HS 2:13.47 4
19 Rainford, Matthew 12 Piper HS 2:14.10 3
20 leiba, abdul 12 Dillard HS 2:14.70 1
21 Simms, Keagon 10 Miami Southr 2:15.61 1
22 Jean-Baptiste, Andy 10 Northeast HS 2:16.27 4
23 Mickel, Zion 10 Miami Booker 2:16.35 2
24 Lovince, Lonel 12 South Planta 2:17.03 2
25 najjarian, seena 10 South Planta 2:17.05 2
26 Joseph, Jempsky 10 Fort Lauderd 2:17.38 4
27 Thompson, Luka 10 Piper HS 2:18.65 2
28 Bello, John 10 Fort Lauderd 2:18.70 3
29 Estime, Micklander 12 Doctors Char 2:18.87 1
30 Clark, Sammuel 11 Hollywood Ch 2:19.56 1
31 Garcia, Marcos 9 Pembroke Pin 2:19.76 2
32 hinkson, christopher 10 South Planta 2:19.89 2
33 Graham, Pharah 11 South Browar 2:20.80 3
34 Pestano, Gianni 9 Doctors Char 2:22.02 2
35 Charles, Vince 9 Pembroke Pin 2:25.44 1
36 Rubin, Zach 9 Hallandale H 2:25.94 1
37 Clark, Donovan 12 Miami Southr 2:27.45 1
38 Logan, Joesph 11 Miami Booker 2:31.82 2
39 Rendon, Christian 11 Doctors Char 2:35.33 1
40 Pena, Brian 8 Doctors Char 2:46.56 1
Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Normil, Michel 12 Taravella HS 4:33.74 2 10
2 Volcy, David 11 Piper HS 4:34.63 2 8
3 Jerez, Armani 12 Flanagan HS 4:45.80 2 6
4 Favard, Kevin 11 Western HS 4:47.44 2 5
5 Cravello, Tristan 12 Doctors Char 4:48.32 2 4
6 Garcia, Pedro 10 Boyd Anderso 4:55.68 2 3
7 Ricardo, Garrett 10 Flanagan HS 4:57.70 2 2
8 Thomas, Lawrence 12 Northeast HS 4:58.52 1 1
9 Rainford, Matthew 12 Piper HS 4:59.72 2
10 Rosado, Axel 12 Fort Lauderd 5:01.00 2
11 Eaton, Charlie 10 West Broward 5:01.43 1
12 Joseph, Felder 10 Boyd Anderso 5:03.57 2
13 Joseph, Jempsky 10 Fort Lauderd 5:03.67 2
14 Fuentes, Elisha 12 Taravella HS 5:05.00 2
15 Campbell, Delmar 9 Boyd Anderso 5:10.39 1
16 McMillan, Bryan 12 Fort Lauderd 5:10.85 2
16 Thompson, Luka 10 Piper HS 5:10.85 1
18 Rubin, Zach 9 Hallandale H 5:10.95 1
19 Meizoso, Ryan 12 Flanagan HS 5:22.99 2
20 Mateo, Gabriel 10 Pembroke Pin 5:23.14 1
21 Traitz, Patrick 11 Western HS 5:24.28 1
22 Infant, Guillermo 10 Flanagan HS 5:28.15 2
23 Mauer, Joseph 9 Western HS 5:44.31 1
24 Pena, Brian 8 Doctors Char 5:47.01 1
25 Dean, John 11 Miami Southr 5:49.25 1
26 Varela, Juan 11 Pembroke Pin 6:08.36 1
27 McLaughlin, Keenan 7 Doctors Char 6:15.07 1
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Favard, Kevin 11 Western HS 10:37.80 10
2 Cravello, Tristan 12 Doctors Char 10:37.81 8
3 Jerez, Armani 12 Flanagan HS 10:49.41 6
4 Eaton, Charlie 10 West Broward 10:55.51 5
5 Garcia, Pedro 10 Boyd Anderso 11:09.94 4
6 Montes, Joseph 10 Flanagan HS 11:46.19 3
7 Infant, Guillermo 10 Flanagan HS 11:53.11 2
8 Campbell, Delmar 9 Boyd Anderso 11:55.97 1
9 Meizoso, Ryan 12 Flanagan HS 11:57.08
10 Rendon, Christian 11 Doctors Char 12:29.05
11 Smith, Jeren 12 Fort Lauderd 12:35.73
12 Mauer, Joseph 9 Western HS 12:56.41
13 Flores, Dilhan 8 Doctors Char 14:58.72
Boys 110 Meter Hurdles
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Thomas, Damion 12 Northeast HS 13.72q 5.0 1
2 Lively, Favien 12 Hallandale H 14.69q 6.7 3
3 Johnson, Amari 10 Hallandale H 14.86q 5.0 1
4 Ramirez, Joshua 12 Cocoa HS 14.93q 4.4 2
5 Dehart, Anton 12 Fort Lauderd 15.02q 5.0 1
6 Williams, Jordel 12 Northeast HS 15.11q 4.4 2
6 Charlot, Kenny 11 Northeast HS 15.11q 6.7 3
8 Clayton, John 11 Dillard HS 15.45q 6.7 3
9 Scott, Rodney 12 Miami Southr 15.66 4.4 2
10 Parker, Marquees 12 Cocoa HS 15.73 6.7 3
11 Dagrin, Loubert 9 Miami Booker 16.17 5.0 1
12 Beckford, Malik 11 Taravella HS 16.18 6.7 3
13 Henry, Jaleel 11 Cocoa HS 16.29 5.0 1
14 Brown, Kemani 9 Hallandale H 16.31 6.7 3
15 Williams, Markeal 10 Hallandale H 16.50 4.4 2
16 Robinson, Stanley 10 Fort Lauderd 20.82 6.7 3
Boys 110 Meter Hurdles
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 Thomas, Damion 12 Northeast HS 13.61 1.9 10
2 Lively, Favien 12 Hallandale H 14.86 1.9 8
3 Clayton, John 11 Dillard HS 14.96 1.9 6
4 Dehart, Anton 12 Fort Lauderd 15.00 1.9 5
5 Williams, Jordel 12 Northeast HS 15.04 1.9 4
-- Johnson, Amari 10 Hallandale H FS 1.9
-- Ramirez, Joshua 12 Cocoa HS FS 1.9
-- Charlot, Kenny 11 Northeast HS DNF 1.9
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Ramirez, Joshua 12 Cocoa HS 40.37q 4
2 Coward, Kendaruis 11 Boyd Anderso 41.08q 2
3 Johnson, Amari 10 Hallandale H 41.09q 4
4 Adams, Kendrick 12 Dillard HS 41.12q 4
5 Scott, Rodney 12 Miami Southr 41.15q 3
6 Smith, Tard 12 Boyd Anderso 41.19q 1
7 Lively, Favien 12 Hallandale H 42.53q 2
8 Smith, Darrius 12 Dillard HS 42.87q 3
9 Charlot, Kenny 11 Northeast HS 43.24 1
10 Brown, Kemani 9 Hallandale H 44.13 1
11 Dagrin, Loubert 9 Miami Booker 44.63 1
12 Myrie, Rick 10 Miami Booker 45.11 4
13 Henry, Jaleel 11 Cocoa HS 45.13 2
14 Dehart, Anton 12 Fort Lauderd 45.22 3
15 Clayton, John 11 Dillard HS 45.33 2
16 Williams, Markeal 10 Hallandale H 45.50 3
17 Quinn, Vernon 10 Miami Southr 45.58 2
18 Almonor, Anderson 12 Taravella HS 46.03 2
19 Robinson, Stanley 10 Fort Lauderd 47.28 2
20 Constant, Morvens 12 Doctors Char 47.45 1
21 Nguyen, Lloyd 12 Northeast HS 49.15 3
22 Andre, Serge 12 Doctors Char 54.61 3
Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Ramirez, Joshua 12 Cocoa HS 39.69 10
2 Johnson, Amari 10 Hallandale H 39.74 8
3 Adams, Kendrick 12 Dillard HS 39.87 6
4 Coward, Kendaruis 11 Boyd Anderso 39.98 5
5 Smith, Darrius 12 Dillard HS 40.72 4
6 Lively, Favien 12 Hallandale H 41.48 3
7 Smith, Tard 12 Boyd Anderso 41.52 2
8 Scott, Rodney 12 Miami Southr 47.67 1
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================
School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Hallandale HS 42.54q 2
1) Lively, Favien 12 2) Williams, Jervis 12
3) Johnson, Amari 10 4) Nesmith, Michael 11
2 Piper HS 43.12q 2
1) Grant, Markel 11 2) Rincher, Bryand 11
3) Spicer, Javaghn 12 4) Swabby, Demar 12
3 Dillard HS 43.33q 2
1) Adams, Kendrick 12 2) Clayton, John 11
3) Everette, Damarkus 10 4) mackey, michael 12
4 Boyd Anderson HS 43.52q 2
1) Harrigan, Makhi 10 2) Louis, Jerry 9
3) Parker, Jaquez 12 4) Powell, Cecil 10
5 South Broward HS 43.73q 1
1) Allen, Kaleb 11 2) Byrd, Joshua 12
3) Coleman, Jeremiah 11 4) Hayes, Akeem 11
6 West Broward HS 43.76q 1
1) Banks, Gary 11 2) Broughton, Devin 11
3) Hoff, Eric 11 4) Jean Louis, Darnell 11
7 Miami Monsignor Pace HS 44.56q 1
1) Daniel, Antoine 11 2) Desarmes, Elvins 11
3) Douglas, Tyrone 10 4) Harding, Robert 12
8 Fort Lauderdale HS 44.59q 2
1) Walters, Donnell 10 2) Grant, Creshan 10
3) Elidor, Wesley 11 4) Neely, Meshawn 11
9 Taravella HS 45.93 1
1) Joseph, Nick 11 2) Snell Jr., Moses 11
3) Wilburgh, Husani 12 4) Williams, Quentin 11
10 Doctors Charter School 45.98 1
1) Partridge, Joshua 10 2) Denson, Efrem 11
3) David, Kevin 12 4) Gill, Jonathan 12
11 Pembroke Pines Charter HS 46.75 2
1) Spaulding, Jaron 11 2) Vazques, Lucas 10
3) Leemook, Dylan 11 4) Stewart, Ralph 10
-- Western HS DNF 1
1) Dattilo, Nicholas 9 2) Davis, Ian 11
3) Zion, Joseph 9 4) Pierre, Jaden 11
-- Northeast HS (Oakland Park) DNF 1
1) Charlot, Kenny 11 2) McKenzie, Matthew 9
3) Milhomme, Marvens 11 4) Nelson, Bradley 11
-- South Plantation HS DNF 1
1) Hill, Dawson 11 2) Hines, Tihon 11
3) Michel, Charlson 10 4) Pierson, Corey 12
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Hallandale HS 42.59 10
2 Piper HS 42.66 8
3 Dillard HS 43.19 6
4 Miami Monsignor Pace HS 43.69 5
5 Boyd Anderson HS 43.71 4
6 South Broward HS 43.72 3
7 Fort Lauderdale HS 44.31 2
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Hallandale HS 3:19.28 2 10
1) Anderson, Peter 11 2) Golson, Calvin 12
3) Johnson, Amari 10 4) Johnson, Kari 12
2 Dillard HS 3:24.23 2 8
1) Demelien, Lovensky 10 2) Leiba, Cameron 10
3) Smith, Darrius 12 4) brown, tremaine 11
3 Piper HS 3:26.68 1 6
1) Butler, Daequan 11 2) Clarke, Raevon 12
3) Ottey, Patrick 10 4) Spicer, Javaghn 12
4 Miami Southridge HS 3:31.52 1 5
1) Brown, Marcus 10 2) Fox, De'andre 10
3) Wright, Lamont 9 4) Scott, Rodney 12
5 Miami Booker T. Washington HS 3:31.62 2 4
1) Chatman, Ja'ki 9 2) Courtney, Somundre 10
3) Ferguson, Jovan 9 4) Quinn, Winston 10
6 Boyd Anderson HS 3:32.16 2 3
1) Coward, Kendaruis 11 2) Jackson, Novric 11
3) Parker, Jaquez 12 4) Valcin, De-Varens 12
7 South Broward HS 3:33.71 1 2
1) Allen, Kaleb 11 2) Byrd, Joshua 12
3) Rose, Daniel 12 4) Smith, Barry 11
8 Northeast HS (Oakland Park) 3:35.75 2 1
1) Charlot, Kenny 11 2) Fils Aime, Josue 11
3) Newton, Ryan 12 4) Occiur, Malik 11
9 Miami Monsignor Pace HS 3:39.92 1
1) Desarmes, Elvins 11 2) Garland, Machi 11
3) Guerrier, Jordan 10 4) Stewart, Isaiah 11
10 South Plantation HS 3:55.19 1
1) Henry, Gevonte 9 2) Michel, Charlson 10
3) Richards, Damayne 9 4) joseph, scient 10
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Hallandale HS 8:08.30 10
1) Jones, Zaemione 12 2) Anderson, Peter 11
3) Golson, Calvin 12 4) Johnson, Amari 10
2 Dillard HS 8:16.90 8
1) brown, tremaine 11 2) Smith, Darrius 12
3) Crumply, David 12 4) Leiba, Cameron 10
3 Piper HS 8:22.10 6
1) Volcy, David 11 2) Rainford, Matthew 12
3) Ottey, Patrick 10 4) Butler, Daequan 11
4 Boyd Anderson HS 8:24.00 5
1) Coward, Kendaruis 11 2) Valcin, De-Varens 12
3) Wallace, Jordan 10 4) Campbell, Josiah 11
5 Flanagan HS 8:39.90 4
1) Ricardo, Garrett 10 2) Gabriel, Dan 11
3) Coreus, Alan 12 4) Jerez, Armani 12
6 Taravella HS 8:49.90 3
1) Fuentes, Elisha 12 2) Almonor, Anderson 12
3) Edwards, Roosevelt 12 4) Normil, Michel 12
7 Fort Lauderdale HS 8:51.40 2
1) Joseph, Jempsky 10 2) Bello, John 10
3) McMillan, Bryan 12 4) Rosado, Axel 12
8 Miami Monsignor Pace HS 9:05.30 1
1) Jebian, Paolo 9 2) Guerrier, Jordan 10
3) Desarmes, Elvins 11 4) Stewart, Isaiah 11
9 Doctors Charter School 9:05.70
1) Dodds, Nigel 11 2) Pestano, Gianni 9
3) Estime, Micklander 12 4) Cravello, Tristan 12
10 South Broward HS 9:07.40
1) Harris, Eldric 11 2) Barker, Zaequan 11
3) Graham, Pharah 11 4) Rose, Daniel 12
11 South Plantation HS 9:08.10
1) najjarian, seena 10 2) Lovince, Lonel 12
3) hinkson, christopher 10 4) Hernandez, David 11
12 Miami Southridge HS 9:08.50
1) Quinn, Vernon 10 2) Simms, Keagon 10
3) Dean, John 11 4) Taylor, Robert 10
Boys High Jump
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Foster, Andre 11 Miami Southr 1.93m 6-04.00 10
2 Richards, Kimani 10 Northeast HS 1.88m 6-02.00 8
3 Williams, Jamari 10 Cocoa HS J1.88m 6-02.00 6
4 Thornton, Avery 11 Boyd Anderso 1.78m 5-10.00 5
5 Blount, Titus 9 Flanagan HS 1.73m 5-08.00 4
-- Jones, Semaj 10 Flanagan HS NH
-- Lenderson, Eugene 12 Northeast HS NH
-- Andre, Serge 12 Doctors Char NH
-- Smith, Tard 12 Boyd Anderso NH
-- David, Kevin 12 Doctors Char NH
-- Constant, Morvens 12 Doctors Char NH
Boys Pole Vault
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Dimarco, James 12 Fort Lauderd 3.65m 11-11.75 10
2 Guerrier, Benderson 11 Boyd Anderso 2.90m 9-06.25 8
3 Sevilla, Ishmael 12 Miami Southr 2.75m 9-00.25 6
Boys Long Jump
======================================================================================
Name Year School Finals Wind Points
======================================================================================
1 Thornton, Avery 11 Boyd Anderso 6.82m NWI 22-04.50 10
2 Holmes, Caziah 9 Cocoa HS 6.29m NWI 20-07.75 8
3 Woods, Shaquan 12 Piper HS 6.25m NWI 20-06.25 6
4 Jones, Semaj 10 Flanagan HS 6.12m NWI 20-01.00 5
5 Harrigan, Makhi 10 Boyd Anderso 6.00m NWI 19-08.25 4
6 Parker, Marquees 12 Cocoa HS 5.96m NWI 19-06.75 3
7 Dehart, Anton 12 Fort Lauderd 5.92m NWI 19-05.25 2
8 Alexis, Kevin 12 Fort Lauderd 5.84m NWI 19-02.00 1
9 Orisma, Libny 12 Miami Southr 5.82m NWI 19-01.25
10 Blount, Titus 9 Flanagan HS 5.81m NWI 19-00.75
11 Robinson, Stanley 10 Fort Lauderd 5.80m NWI 19-00.50
11 Williams, Markeal 10 Hallandale H 5.80m NWI 19-00.50
11 Rawls, Trenton 12 Dillard HS 5.80m NWI 19-00.50
14 Lenderson, Eugene 12 Northeast HS 5.79m NWI 19-00.00
15 Denson, Efrem 11 Doctors Char 5.77m NWI 18-11.25
16 Barrett, Cameron 11 Boyd Anderso 5.74m NWI 18-10.00
17 Mitchell, Alvin 12 Miami Southr 5.70m NWI 18-08.50
18 Gill, Jonathan 12 Doctors Char 5.67m NWI 18-07.25
19 Jeantinor, Mardochee 11 Northeast HS 5.57m NWI 18-03.25
20 Holmes, Julian 11 Hallandale H 5.48m NWI 17-11.75
21 Pierre, Noah 11 Hallandale H 5.43m NWI 17-09.75
21 Jackson III, Herman 11 Miami Southr 5.43m NWI 17-09.75
23 Cuevas, Eric 10 Western HS 5.27m NWI 17-03.50
24 Spellman, Quendon 12 South Planta 5.18m NWI 17-00.00
25 Logan, Joesph 11 Miami Booker 4.84m NWI 15-10.50
26 Concepcion, Alexavier 9 South Browar 4.72m NWI 15-06.00
27 Branch, Adom 11 Miami Booker 4.09m NWI 13-05.00
-- Everette, Damarkus 10 Dillard HS ND NWI
Boys Triple Jump
======================================================================================
Name Year School Finals Wind Points
======================================================================================
1 Smith, Tard 12 Boyd Anderso 12.91m NWI 42-04.25 10
2 Powell, Cecil 10 Boyd Anderso 12.80m NWI 42-00.00 8
3 Butler, Daequan 11 Piper HS 12.75m NWI 41-10.00 6
4 Golson, Calvin 12 Hallandale H 12.27m NWI 40-03.25 5
5 Alexis, Kevin 12 Fort Lauderd 12.18m NWI 39-11.50 4
6 Williams, Markeal 10 Hallandale H 11.88m NWI 38-11.75 3
7 Parker, Marquees 12 Cocoa HS 11.74m NWI 38-06.25 2
8 Foster, Andre 11 Miami Southr 11.65m NWI 38-02.75 1
9 Robinson, Stanley 10 Fort Lauderd 11.38m NWI 37-04.00
10 Dagrin, Loubert 9 Miami Booker 11.30m NWI 37-01.00
11 Pierre, Wibenson 12 Boyd Anderso 11.12m NWI 36-05.75
11 Spellman, Quendon 12 South Planta 11.12m NWI 36-05.75
13 Jeantinor, Mardochee 11 Northeast HS 10.53m NWI 34-06.75
14 Blount, Titus 9 Flanagan HS 10.52m NWI 34-06.25
15 Branch, Adom 11 Miami Booker 10.02m NWI 32-10.50
-- Logan, Joesph 11 Miami Booker FOUL
Boys Shot Put
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Ingram, Milton 11 Hallandale H 15.28m 50-01.75 10
2 Thompson, Johnny 11 Northeast HS 14.68m 48-02.00 8
3 Dorceus, Desmond 10 Fort Lauderd 14.22m 46-08.00 6
4 Dorceus, Demetri 10 Fort Lauderd 14.01m 45-11.75 5
5 Mitchell, Coby-Malcolm 12 Hallandale H 13.74m 45-01.00 4
6 Savage, Emmanuel 12 Hallandale H 13.50m 44-03.50 3
7 Woodcock, Te'kari 11 Piper HS 13.39m 43-11.25 2
8 Brown, Janil 10 Dwyer HS 12.76m 41-10.50 1
9 Pierre-Louis, Joshua 12 Piper HS 12.38m 40-07.50
10 Harris, Keith 12 Miami Southr 12.09m 39-08.00
11 Jones, Semaj 10 Flanagan HS 12.05m 39-06.50
12 McBride, Sharod 12 Boyd Anderso 11.95m 39-02.50
13 Brey, Dakaari 12 Fort Lauderd 11.92m 39-01.25
14 Robinson, Joel 12 Piper HS 11.73m 38-06.00
15 Vermeil, Duclairson 12 Doctors Char 11.21m 36-09.50
16 Lennear, Joaquan 11 Cocoa HS 11.15m 36-07.00
17 Rodriquez, Jeff 12 Flanagan HS 11.04m 36-02.75
18 Louis, Kadtreickson 12 Flanagan HS 10.36m 34-00.00
19 lindsey, stanley 11 Dillard HS 10.35m 33-11.50
20 David, Claude 9 Doctors Char 10.12m 33-02.50
21 Melbourne, Mikhael 12 Northeast HS 10.03m 32-11.00
22 Gray, Rashaun 10 Hollywood Ch 9.68m 31-09.25
23 Davis, Reginald 12 Miami Southr 9.55m 31-04.00
24 Emile, Shemar 11 Miami Southr 9.00m 29-06.50
25 Roach, Eumon 12 Boyd Anderso 8.94m 29-04.00
26 Jadallah, Amair 9 Doctors Char 7.13m 23-04.75
-- Jean, Ricardo 11 Boyd Anderso DQ
Boys Discus Throw
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Mitchell, Coby-Malcolm 12 Hallandale H 47.77m 156-09 10
2 Ingram, Milton 11 Hallandale H 47.44m 155-08 8
3 Dorceus, Desmond 10 Fort Lauderd 39.05m 128-01 6
4 Lennear, Joaquan 11 Cocoa HS 38.33m 125-09 5
5 McBride, Sharod 12 Boyd Anderso 38.32m 125-09 4
6 Thompson, Johnny 11 Northeast HS 37.95m 124-06 3
7 Dorceus, Demetri 10 Fort Lauderd 36.32m 119-02 2
8 Jackson, Malik 12 Fort Lauderd 34.44m 113-00 1
9 Polycarpe, Tyree 12 Flanagan HS 34.23m 112-04
10 Melbourne, Mikhael 12 Northeast HS 33.73m 110-08
11 Pierre-Louis, Joshua 12 Piper HS 28.82m 94-07
12 Woodcock, Te'kari 11 Piper HS 27.87m 91-05
13 Peart, Roge 9 Hallandale H 27.01m 88-07
14 lindsey, stanley 11 Dillard HS 26.10m 85-07
15 Davis, Reginald 12 Miami Southr 25.97m 85-02
16 Roach, Eumon 12 Boyd Anderso 23.54m 77-03
17 Jones, Semaj 10 Flanagan HS 23.38m 76-08
18 Vermeil, Duclairson 12 Doctors Char 23.14m 75-11
19 Rodriquez, Jeff 12 Flanagan HS 22.19m 72-10
20 Jaques, Kahlil 12 Pembroke Pin 20.60m 67-07
21 Jean, Ricardo 11 Boyd Anderso 19.24m 63-01
22 David, Claude 9 Doctors Char 16.06m 52-08
-- Harris, Keith 12 Miami Southr FOUL
Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Hallandale HS 106 2) Northeast HS (Oakland Par 90
3) Miami Southridge HS 84 4) Boyd Anderson HS 79
5) Dillard HS 69 6) Oak Ridge HS 58
7) Flanagan HS 48 8) Dwyer HS 34.83
9) Fort Lauderdale HS 34.16 10) Piper HS 16
11) Miami Northwestern HS 12 12) Pompano Beach HS 10
13) South Plantation HS 7 14) Western HS 6
15) Miami Booker T. Washington 2 15) Doctors Charter School 2
Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Hallandale HS 137 2) Boyd Anderson HS 87
3) Piper HS 81 4) Dillard HS 47
5) Northeast HS (Oakland Park 46 5) Fort Lauderdale HS 46
7) Cocoa HS 39 8) Flanagan HS 32
9) Miami Southridge HS 23 10) Miami Booker T. Washingto 20
11) Western HS 19 11) Taravella HS 19
13) Doctors Charter School 12 14) Miami Monsignor Pace HS 9
15) West Broward HS 6 16) South Broward HS 5
17) Dwyer HS 1
Like·Comment·Share·E-mail·4615 views
History for Hallandale Invitational
Show 2 more
|